GLAS OCH KERAMIK / Mat- och kaffeserviser / Tekoppar 10234404
*
nr 1023 4404
Tekoppar
9 st, Blå Ulla, Gefle
Utrop:
600 kr
Såld:
600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 7 mars 2016
kl 19:48:28
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
3/3 21:17:52
1
200 kr
4/3 20:29:54
2
150 kr
4/3 20:29:54
1
200 kr (Budbetjänt)
4/3 20:30:06
2
250 kr
6/3 11:00:58
3
450 kr
6/3 13:01:12
4
Vinnande bud
7/3 19:16:35
3
600 kr
7/3 19:16:35
4
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Gefle Porslinsfabrik AB
Keramisk fabrik i Gävle grundad 1910 efter övertagandet av en äldre lerkärls och kakelfabrik som var i bruk redan vid början av 1800-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: blå ulla gefle svensk keramik svenska keramiker tekopp tekoppar
-
3082 Kaffe / tekoppar
6 + 2 delar, Blå Blomst, Gustavsberg
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 19:40
-
3011 Teservis
20 delar, Lomonosov, Cobalt Net, Ryssland, 8 kaffe..//
Aktuellt bud: 1.100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 19:58
-
3153 Teservisdelar
11 delar, 1800-tal, bland annat guldkant
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 18:53
*
Tekoppar
Läs om budbetjänten
nr 1023 4404
Tekoppar
9 st, Blå Ulla, Gefle
Utrop: | 600 kr |
---|---|
Såld: | 600 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 7 mars 2016 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
3/3 21:17:52 | 1 | 200 kr |
4/3 20:29:54 | 2 | 150 kr |
4/3 20:29:54 | 1 | 200 kr (Budbetjänt) |
4/3 20:30:06 | 2 | 250 kr |
6/3 11:00:58 | 3 | 450 kr |
6/3 13:01:12 | 4 | Vinnande bud |
7/3 19:16:35 | 3 | 600 kr |
7/3 19:16:35 | 4 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Gefle Porslinsfabrik AB
Keramisk fabrik i Gävle grundad 1910 efter övertagandet av en äldre lerkärls och kakelfabrik som var i bruk redan vid början av 1800-talet.
Keramisk fabrik i Gävle grundad 1910 efter övertagandet av en äldre lerkärls och kakelfabrik som var i bruk redan vid början av 1800-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: blå ulla gefle svensk keramik svenska keramiker tekopp tekoppar
-
3082 Kaffe / tekoppar
6 + 2 delar, Blå Blomst, Gustavsberg
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 19:40 -
3011 Teservis
20 delar, Lomonosov, Cobalt Net, Ryssland, 8 kaffe..//
Aktuellt bud: 1.100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 19:58 -
3153 Teservisdelar
11 delar, 1800-tal, bland annat guldkant
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 18:53